Arsa Kredisi Veren Bankalar

Bankacılık sektörü, kişilerin ihtiyaçlarına yönelik kredi ihtiyaçlarını karşılamakta iken yatırım amaçlı olarak da kredi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Eğitim kredisi, tatil kredisi, evlilik kredisi ve arsa kredisi gelecek hedefli ihtiyaçlar için oluşturulmuş kredi seçenekleridir. Bankaların tüm kredi seçeneklerine özel faiz oranları bulunur. Aynı zamanda kullanılmak istenilen tüm kredi seçeneklerinde, birbirlerinden ayrı kullanım koşulları bulunmaktadır. Eğitim kredisi için farklı koşullar taşınması gerekirken, arsa kredisi için farklı koşulların taşınması gerekir.

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa kredisi almak isteyen ancak almak istedikleri arsa için ellerinde yeterli miktarda nakit parası bulunmayanlar için, arsa kredisi veren birçok özel ve devlet destekli banka bulunmaktadır. Son günlerde adından sıkça söz edilen İmar Barışı kapsamında da değerlendirilebilen arsa kredisinde, bankaların kısa işlemli prosedürleri vardır. İmar Barışı kapsamında arsa almak isteyen kişiler için Bankalar düşük faizli arsa kredisi seçenekleri uygulamaktadır.

Hangi Bankalar Arsa Kredisi Veriyor?

Arsa kredisi birçok banka tarafından verilmektedir. Ancak ülke içinde Devlet destekli olarak çalışan Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Halkbank, arsa kredisi veya kişiye özel kredilerde daha cazip fırsatlar sunmaktadır. İmar Barışı kapsamında arsa kredisi alarak arsa satın almak isteyen kişiler, bu üç bankanın verdiği avantajlı kampanyalardan yararlanabilirler.

Önerilen Makale: Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Daha büyük kapsamda arsa satın almak ve bu arsaları teknolojik alanda kullanmak isteyenler için ise (örneğin: Termik santral) Çin tarafından Türkiye’deki hisselerinin bir kısmı satın alınan Tekstilbank kaliteli çalışmalar yapıyor. Hazır arsa satışını daha hızlı hale getirmek için uygun faiz oranları ile arsa kredisi için başvuru alıyor.

Arsa Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bankalara arsa kredisi için başvuru aşamasında farklı evraklar gerekebilmektedir. Bankalardan bazıları yalnızca arsa tapu fotokopisi ve kimlik fotokopisi isterken, bazı bankalar ise; gelir belgesi, ikamet belgesi ve taşınmaz bildirimi isteyebiliyor. Arsa kredisi veren bankalardan olan İş Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Denizbank, Albaraka Türk, Akbank, Kuveyt Türk ve Garanti Bankası arsa kredisi kullanım seçeneklerinde, maaş müşterisi olan müşterilerine daha avantajlı fırsatlar sunuyor.

1 thought on “Arsa Kredisi Veren Bankalar”
Leave a Comment