Kapatılan Kredi Kartı Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır bilmeyen oldukça fazla vatandaşımız bulunuyor. Kredi Kartı kapanmaları çeşitli sebeplerden ötürü olsa da genellikle borç nedeniyle katılma yapılmakta. Eğer sizin de kredi kartınız banka tarafından kapatılmış ise nasıl geri açılır sizlere adım adım göstereceğiz.

Bazı kullanıcılar ise kartlarını kendi istekleri doğrultusunda kapattırmakta, eğer böyle bir işlem sonrası tekrar kredi kartını aktif etmek istiyorsanız bununda nasıl olacağını öğrenebileceksiniz. Borç nedeniyle kapatılan kartlarda ilk olarak borcun ödenmesi gerekmektedir. Peki diğer türlü kapatma işlemlerinde kapatılan kredi kartı nasıl açılır öğrenin.

Kredi Kartınız Neden Kapatıldı?

  • Banka tarafından borç olduğundan dolayı kapatıldı.
  • Kayıp / Çalıntı nedeniyle kartımı kapattım.
  • Şüpheli bir işlem nedeniyle kapatıldı.
  • Güvenlik nedeniyle kartım kapatıldı.

Kapatılan Kredi Kartını Nasıl Açarım?

Eğer sizde kredi kartınızı kapattıysanız bu işlemi nasıl yaptığınızı bilmelisiniz. Eğer kendi isteğinizle iptal ettiğiniz bir kredi kartı ise açılış işlemleri farklı. Banka tarafından kapatılan bir kredi kartı ise işlemler farklı ilerlemektedir. Kredi kartınızı kapattıktan sonra kırıp attıysanız, işlem sonrasında kartınızı açtırsanız dahi yeni bir kart ile işlem yapacaksınız.

Bu Makaleyi İncele: Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Gerekli durumları karşılayan kullanıcılar kapatılan kredi kartını açtırmak için ilk olarak bankaya başvurmaları gerekmektedir. Eski kredi kartınızı neden kapattığınıza dair bilgilen alındıktan sonra aynı özelliklere sahip yeni bir kart başvurusunda bulunacağınızı belirtmiş olmalısınız. Bu durumda onay sonrasında adresinize yeni kart numaralı bir kredi kartı gönderilecektir. Gelen yeni kart ile birlikte kullanım sağlayabilirsiniz.

Kapatılan Kart Nasıl Açılır?

Kapatılan kredi kartlarının açılması için iki yöntem bulunmaktadır, bu yöntemler sayesinde kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

  1. Bankanın müşteri hizmetlerine telefon ile ulaşmak.
  2. Bankanın şubesine girerek kartınızı yeniden kullanıma açtırmak.

Kullanıma Kapatılan Kart Yeniden Açılır Mı?

Kullanıma kapatılan kart yeniden açılabilir. Bunun ilk olarak neden kapatıldığı bilinmelidir. Eğer kullanıcı kendi isteği ile kartını kapattırmış ise bu durumda yeniden başvuruda bulunarak yeni bir kredi kartı alabilir. Tabi bu işlemin gerçekleşmesi için ilk olarak herhangi bir borcunuz var mı diye banka tarafından gözden geçirilmektesiniz.

Kartım Borç Yüzünden Kapatıldı, Yeniden Açabilir Miyim?

Kredi kartı borç yüzünden kapatılan kullanıcılar için kapatılan kredi kartı nasıl açılır öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

kapatılan kredi kartını açma

Bu işlem için ilk olarak borcun durumu önemlidir. Eğer borç durumunuz fazla bir miktar ise bankalar bu durumu kabul etmeleri oldukça zordur. Ancak borcunu kapatan bir bireye bankalar tekrardan kredi kartı açabilirler. Kredi kartı borç yüzünden iptal olan kullanıcıların kartları bir süre sonrasında otomatik iptal ediliyor. Ancak eğer borçlarını düzenli bir şekilde ödeyen bir kullanıcı ise daha sonradan otomatik ya da manuel bir şekilde yeniden aktif olarak kullanıma açılmaktadır.

Kayıp / Çalınan Kart Yeniden Açılır Mı?

Kredi kartını kayıp / çalıntı nedeniyle kapattırmış olduğunuz zaman daha sonrasında tekrarda kredi kartınızı açtırabilirsiniz. Bunun için tekrardan Müşteri Hizmetlerini arayarak adresinize yeni kredi kartınızı yönlendirebilirsiniz. Sonrasında gelen kartınız ile kullanım sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın