Sodexo – Ticket – Multinet – Setcard Paraya Çevirme Nakite Çeviren Yerler

Türkiye’de özel sektör olan kuruluşlarda çalışanların günlük yiyecek ihtiyacını karşılayabilmek için Sedexo, Ticket, Multinet ve Setcard gibi kartlar verilmektedir. Bu kartların içerisine yüklenen para bazı yerlerde nakit olarak da çevrime açıktır. 2023’de Sodexo ticket multinet setcard paraya çevirme nakite çeviren yerler arasında pek çok market gibi kuruluşları bulunmaktadır. Bu yerlerden biri tercih edilerek içerisindeki kart nakde çevrilebilir.

Sodexo Ticket Multinet Setcard Çalışma Prensibi Nedir?

İçerisindeki miktar her ay yenilenmekle birlikte ortalama olarak 400-500 TL arasında bir yemek parasının yatırıldığı kartın esas çalışma prensibi restoranlardır.

İlginizi çekebilecek diğer bir konumuza Göz atmak ister misin?
Kredi Kartı Borcu İnternetten Nasıl Ödenir?

Fast food, market, restorant gibi pek çok yerde geçerli olan ve çekim işlemi ile birlikte yemek yenebilecek olan bu kart temelde bu ihtiyacı karşılamak adına iş yeri tarafından kişinin adına çıkarılmış olan bir kart ile verilir. Bu kart kullanımı aynı zamanda paranın nakdi olarak kullanımına da uygundur.

Sodexo Ticket Multinet Setcard Nasıl Nakde Çevrilir?

İş yeri tarafından çalışanlara verilmekte olan bu kartın içerisindeki parayı nakde çevirmek isteyenler için öncelikle anlaşmalı olunan yerlere gidilmesi gerekir. Sodexo ticket multinet setcard paraya çevirme nakite çeviren yerler arasında anlaşmalı olan marketler, benzinlikler ve avmler bulunmaktadır. Bu ve bunun gibi yerlerden belirli bir komisyon ücreti karşılığında nakit para elde edimi mümkün olur. Bu kartlar çalışan adına verilmekle birlikte nakde çevrimi farklı bir kimlik ile yapabilmek mümkündür.

Sodexo Ticket Multinet Setcard Komisyon Ücreti Ne Kadardır?

Bu kartlardan her hangi birine sahip olan bir kişi için komisyon ücreti anlaşmalı olunan yerlerde %10 komisyon alınacak şekilde düzenlenmiştir. Kartın içerisinde yer alan miktara göre komisyon ücreti şekillenmekle birlikte örnek verilmesi gerekirse bu kartlardan her hangi birinin içerisinde yer alan 500 TL’nin %10’luk komisyon ile 450 TL kadarı nakit olarak çekilebilmektedir. Aradaki 50 TL gidilen avm, market ya da benzin istasyonuna komisyon olarak geçer. Bu kartlardan her hangi biri ile nakdi çekim yapabilmek ve içerisindeki parayı nakit olarak kullanabilmek mümkündür.

1 thought on “Sodexo – Ticket – Multinet – Setcard Paraya Çevirme Nakite Çeviren Yerler”
Leave a Comment