Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankalar veya finansal kurumlardan alınan ev kredilerinin tamamına kredi almak istendiğinde bazı yasal önlemler ile karşılaşılabilir. Kredi ile alınacak ve ödemesi yapılacak evin bedelinin tamamına kredi almak veya kredisini vermek her iki tarafı da zora sokabileceğinden dolayı bu uygulama biraz da olsa önlem içerir.

Bankaya başvurduğunuzda alacağınız ev için belirlenen eksper bedelinin tamamına veya peşinatı hariç kalan kısmına kredi verme seçeneği bulunan bankalar vardır. Peşinatsız konut kredisi veren bankalar acil durumda olanlar için oldukça iyi seçeneklerdir. Bir de peşinat kısmını farklı yollar ile çözerek peşinatsız konut kredisi veren bankalar ile aynı avantajları sağlayan bankalar da bulunur.

Peşinatsız Ev Kredisi Alma Şansı Var Mıdır?

peşinatsız konut kredisi

Belirlediğiniz evin alınması ve kredinizin tahsis edilmesi için öncelikle eksper tarafından belirlenen bedelin hesap edilmesi gerekir. Bu bedel üzerinden sadece %80 oranında ev kredisi almanız sağlanır. Bu oranı esnetmek şuan ki yasalar önünde mümkün değildir. Yine de ihtiyacı olanlar içi farklı yollar deneyerek peşinat sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. Bunların başında evin değerini olduğundan fazla göstermek gelir.

Önerilen Makale: Konut Kredisi Faiz Oranları 2023

Uygulanan Farklı Yollar Neler?

Eğer peşinat ödemek istemiyorsanız eksper değerini olduğundan fazla göstererek evin gerçek bedelini bankadan çekebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise eksik kalan kısmı ihtiyaç kredisi ile çekmektir. Sonuç itibarıyla ev kredisi çeken kişinin ihtiyaç kredisi çekmesini engelleyen bir durum yoktur. Bu şekilde eksik kapatılabilir. Ek olarak adınıza kayıtlı başka bir gayrimenkulü ipotek gösterme seçeneği de vardır. Bu şekilde peşinat kadar kısmı herhangi bir olumsuzluk halinde icra yolu ile alınması konusunda söz vermiş olursunuz. Teminat gösterme yoluna gitmek isteyenler ise taşınır veya taşınmaz herhangi bir mal varlığını kullanabilirler.

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar Var Mı?

Bu seçeneklerin hiç biri ile uğraşmadan bankadan direk ve tamamına ev kredisi çekmek isteyenler de olabilir. Şuan ki şartlar göz önüne alındığında yukarıda bahsedilen seçeneklerden bir tanesi kullanılmadan ev bedelinin tamamına kredi çekme seçeneği bulunmaz. Bu yöntemlerden uygun olan bir tanesini kullanarak hayalinizdeki evi alma şansını oluşturabilirsiniz.

Yorum yapın