Masrafsız Kredi Veren Bankalar

İnsanların krediye ihtiyaç duyduğu şu günlerde her ne kadar bankalardan talep edilen kredilerde dosya masrafları yasal değilse bile birçok kredide bankalar bu gibi masrafları hala almaktadır. Masrafsız kredi veren bankalar müşteri tarafından tercih edilmektedir. Dosya masrafı ve kredi faiz oranından daha farklı bir gideri bulunmayan kredi türleri ve bankaları mevcuttur.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankası: Kredi tahsis ücreti talep edilmeden ziraat bireysel ihtiyaç kredisi ziraat şubelerinden başvuru yapılarak alınabilir.

CEPTETEB: Tüm ihtiyaçlar için CEPTETEB bireysel ihtiyaç kredisi %1,39 düşük faizli rakamlar ve dosya masrafsız kredi alınabilir. 3-48 ay vade aralığında geri ödemeler yapılabilir.

DenizBank: Hem faizsiz hem dosya masrafsız kredi imkanı verilmektedir. Kişiye ait olan 2 adet faturaya otomatik ödeme talimatı verilerek 1.000 TL kredi faizsiz ve dosya masrafsız olarak Denizbank’tan alınabilir. 12 ay vade ile alınacak bu kredinin aylık olarak geri ödemesi 83,33 TL’dir.

Halk Bankası: Kredi tahsis parası vermeden almak istenilen kredi için %1,30 faiz oranı vardır. 48 aya kadar vade ile kullanılabilir.

Binde 5 Tahsis Ücret İmkanı Sunan Bankalar: Aktif Bank, Akbank, Garanti Bankası, ING, Odeabank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans, VakıfBank ve Yapı Kredi bankası.

Önerilen Makale: Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Dosya Masrafı Nedir?

Yönetmelikte yer alan tanımı kredi tahsis ücreti, kullanılan kredi anaparasının binde beşinin üzerine çıkamaz. Kurul, gerekli bulduğu durumlarda bu sınırı artırmakla veya azaltmakla görevlidir. Taşınır mallara ve taşınmaz mallara ilişkin rehin, ipotek ve ekspertiz gibi işlemlerde sadece üçüncü şahıslara ödenen fiyat değerindeki para alınabilir. Çekilmiş olan kredi için ödenecek Maximum dosya masrafı çekilen kredinin binde 5’ini geçemez. Yani kısaca şöyle örnek vermek gerekirse 10 bin liralık bir kredinin kredi tahsis ücreti de Maximum binde 5’i kadar yani 50 TL olur.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Krediyi kullanmadan öncesinde maaş müşterisi olunan bankaya gidilmelidir. Bankanın sundukları kredi paketlerinde tahsis ücreti olsa ile o bankanın maaş müşterisi olunduğu için daha az ve bütçeye uygun faiz oranları ile kredi kampanyaları sunabilirler. Masrafsız kredi veren bankalar araştırılmalı ve bütçeye uygun olanlar seçilmelidir.

Yorum yapın