Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde milyonlarca kişinin beklediği bedelli askerlik yürürlüğe girmesi ile birlikte yoğun ilgi gördü ve 500 binden fazla başvuru olduğu duyuruldu. Bedelli askerliğin 15 bin TL olarak belirlenmesi ile birlikte birçok insan en uygun bedelli askerlik kredisi veren bankalar hangisi diye araştırmaya başladı.

Bankalar ise düşük faizli veya ödemeyi erteleme imkanıyla kredi seçenekleri sunmaya başladılar. Bedelli askerlik kredisi veren bankalar fazlaca mevcut fakat kredi çekmek için istenen bazı şartlara sahip olunması gerekiyor.

Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekme Şartları Nelerdir?

Bedelli askerlikten yararlanabilmek için kredi çekmek isteyenlerin bankaların istediği bazı şartları taşımaları gerekiyor. Yasal takip sürecine giren banka borcu yüzünden kara listeye girenler bu kredi imkanından yararlanamıyor. Daha sonra kara listeden çıkmış dahi olunsa yüksek aylık gelir belgesi olmadan kredi onayı almak imkansız.

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]İlgini Çekebilir! 1100 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?[/box]

Tıpkı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi aylık düzenli gelire sahip olmak ve bunu belgeleyebilmek bedelli askerlik kredisinden faydalanabilmek için aranan şartlardan olmazsa olmazı durumda. Ayrıca kredi notu uygulaması da yapan bankalar en düşük kredi notunun 1300 puan olması gerektiğini belirtiyor. Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşların kredi onayı çoğu bankada verilmeyebiliyor.

Hangi Bankalar Bedelli Askerlik Kredisi Veriyor?

Bedelli askerlik için kredi veren bankalar arasında Ziraat Bankası en uygun kredi veren bankaların başında geliyor. Bunun yanında bedelli askerlik kredisi veren diğer bankalar şöyle;

  • Türkiye İş Bankası
  • Türk Ekonomi Bankası
  • Akbank
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Yapıkredi
  • ING bank

En Uygun Ödemeyi Hangi Banka Sağlıyor?

Kredi çekmek isteyenlerin Ziraat Bankası tercih etmesi halinde 12 ay vadeli 15 bin TL için geri ödeyeceği tutar 17,103 TL’dir. Aylık yapılacak ödeme ise 1,419 TL’dir.

24 ay vadeye toplam yapılacak ödeme 19,295 TL iken (78 TL ekstra masraflar dahil) aylık ödenecek miktar 793 TL’dir.

36 ay vadeye yapılacak toplam ödeme 21,277 TL olurken aylık taksiti 589 TL olacaktır.

48 ay vade için ise toplam 23,570 TL ödenirken aylık taksit ödemesi 489 TL’dir.

Bunun yanında Türkiye Ekonomi Bankası ve Türkiye İş Bankası da uygun faiz oranlarına sahip diğer bankalar arasında yerini alıyor.

Yorum yapın