Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2023

Bankalar, kredi sağlamadan önce başvuruda bulunan müşterilerin kredi notunu sorgular ve eğer kredi çekilmeye uygun bir notu varsa kredi kullanmasına izin verir. Ancak son zamanlarda, kredi notuna bakmadan ya da kredi puanı düşük olanlara da kredi imkânı sağlayan bankalar olmaya başladı. Pek çok banka, kredi notu düşük olanlara belli koşullarda kredi sağlıyor. Peki, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar 2023 yılında hangileridir?

Hangi Bankalar Kredi Puanına Bakmadan Kredi Veriyor?

Bankalar, kredi başvurusunda bulunanlarda çeşitli belge ve geri ödeyebilme garantisi istemektedir. Kredi notu düşük olan müşterilere kredi imkânı sağlayan bankalar; güvenilir bir pozisyon ve geri ödeme garantisi istediği için, kredi vereceği kişiden kefil talep etmektedir.

Önerilen Bağlantı: Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023

Bankaya kefil olarak gösterilecek kişinin kredi notu yüksek olmak zorundadır. Bu adımda unutulmaması gereken şey; kredi talebinde bulunan kişinin, bankanın ilk muhatabı olduğudur. Ancak, kredi alan kişi geri ödemeyi yapamaz ise; krediyi kullanan kişiye kefil olmuş kişinin de kredi puanı düşmektedir. Bu sebeple, kefil olunacak kişi tümüyle güvenilir kişilerden olmalıdır. Kefil olunan kişi geri ödemede bulunmazsa kefil olan kişi hem borcu ödemek zorunda kalır, hem de kredi notu düşüşe uğrar.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Pek çok büyük banka, kredi notunu göz önünde bulundurmadan ya da düşük kredi notu olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Ülkemizde kredi notu düşüklere kredi veren bankalar; Denizbank, Akbank, ING Bank, TEB, Finansbank, Yapıkredi, ICBC Bank, Garanti ve Fibabank’tır. Bu bankalara başvurudan önce size; yüksek kredi notu olan birinin kefil olması gerekmektedir.

Kredi başvurusunda bulunmak için, bankaların şubelerine gitmeniz önerilmektedir. İnternet üzerinden yapılan başvuruların çoğu, olumsuz geri dönüşle karşı karşıya kalmaktadır.

Düşük Kredi Notu İle Kredi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusundaki ilk adım banka şubesine bizzat gitmenizdir. Ardından üzerinize kayıtlı olan, taşınmaz varsa bunu ipotek ederek kredi başvurusunda bulunmanızdır. Örneğin; iş yeri, arsa tapusu ya da size ait olan bir evi ipotek etmek; kredi başvurunuzun onaylanması ve olumlu bir geri dönüş olması açısından önemlidir. Unutulmaması gereken nokta; talep edilen kredi tutarının; ipotek edilecek taşınmaz malın en fazla %75’i kadar olabilmektedir.

Leave a Comment