Kredi Kartı Limit Arttırma 2023 Nasıl Yapılır?

Günümüzde kredi kartı kullanımı giderek arttırmaktadır. Bankalar müşterilerinin gelir durumuna göre kredi kartı limitini ayarlayarak sunarlar. Kişiler aylık geri ödeme koşulu ile kredi kartlarını belli yerlerde kullanarak ödeme yapabilirler. Kredi kartı kullanımı amacı dışına çıkılmadığı sürece birçok avantaj sağlamaktadır. Ancak bilinçsizce kullanım kişileri olumsuz yönde etkiler. Kredi kartı kullanımını dozunda yaptıktan sonra hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Bazı durumlar ihtiyaçlara bağlı olarak limit yetmeyebilir. Bunun için kullanıcılar kredi kartı limit arttırma seçeneği üzerine yoğunlaşır. Kredi kartı limiti müşteriye ve bankanın kurallarına göre farklılık gösterir.

Kredi Kartı Limiti Arttırılabilir Mi?

Sürekli artan ihtiyaçlar karşısında bireyler kredi kartı kullanımını sıklaştırmaktadır. Bankaların müşterilerine gelir oranlı verdiği kredi kartlarının limitini isteğe göre arttırmaz. Bunun için geçmişteki kredi kartı ödemelerinin zamanına ve miktarına bakılır. Ufak bir gecikme veya eksik ödeme gibi bir durum var ise kredi kartı limiti arttırılmaz.

Önerilen Bağlantı: KOSGEB 2023 Destekleri İçin Gerekenler

Kredi kartı ilk çıkarımı sırasında zaten kişinin geliri ile ilişkilendirilmiş olup, limit arttırma söz konusu olduğunda yine müşterinin belgelendirilebilir bir gelir belgesine ihtiyaç duyar. Kredi kartı limiti arttırma bankanın kuralları çerçevesinde yapılır. Sizin kredi notunuz kredi kartı limiti arttırma da başrol oynamaktadır.

Limit Arttırmak İçin Nereye Başvurulur?

Kredi kartı limiti arttırmak için ilk önce bankaya başvuruda bulunmanız gerekir. Banka çalışanı hemen geçmişe bir sorgu yapar. Daha önceden kullandığınız krediler veya kredi kartı ödemeleriniz kredi kartı limiti arttırma da en büyük etkendir. Kredi notunuz düşük ise limit arttıramazsınız. Hatta duruma göre limit azaltımına dahi gidilebilir. Bankaya gitmeye vakit bulamıyorsanız telefon bankacılığından limit arttırma talebini gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde bir sorgu sonrasında kredi kartınızın limit ayarlaması yapılır.

Kredi Kartı Limiti Maaşın Kaç Katı Olmalıdır?

Geliri olmayan bir kişiye kredi kartı verilmez. Bunun için çalışanların veya gelir sahibi olan bireyler kredi kartı talebinde bulunabilir. Kredi kartı limitinin maaşa göre ayarlanması kullanıcıyı zor duruma düşürmemektedir. Kredi kartı limiti ayarlanırken maaşın iki katı olarak hesaplanır. Maaş arttıkça kredi kartı limiti de arttırabilir.

Leave a Comment