İhtiyaç Kredisini Kimler Çekebilir?

İhtiyaç kredisi için dünya genelinde artan giderler için çok fazla talebe sahiptir. Fazlaca olan bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla özel krediler yer almaktadır. Türkiye’de ise bu durum için bankalar kişilere göre hizmet vermektedir, eğer ki çalıştığınız banka sizleri uygun görmüş ise ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz.

Borç durumlarında nakit paraya ihtiyacı olan kullanıcılar için ihtiyaç kredisi çekilebilir mi diye gelen sorular oluyor, bununla ilgili kimler ihtiyaç kredisi alabilir sorusunun cevabını da sizlere vererek ihtiyaç kredisi nasıl çekilir sizlere anlatacağız.

İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

İhtiyaç kredisi alabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmalısınız, daha sonra kullanmış olduğunuz banka üzerinden telefon iletişimine geçerek ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bankanızın kredi uzmanları tarafından inceleme sonrasında ise size onay veya red işlemi verilecektir.

ihtiyaç kredisi nasıl başvurulur

İhtiyaç kredisi başvurusu sonrasında kesin olarak onay alamayabilirsiniz, çünkü eğer hazır limiti olan ihtiyaç kredisi çekmeyecekseniz bu durumda size gerekli olacak belgeler: maaş bordrosu veya belgeye sahip bir gelire ihtiyacınız olmalıdır.

İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?

İhtiyaç kredileri herkese verilmemektedir, bunlar için çeşitli soruların cevaplarını bu başlık altında bulabilirsiniz. İhtiyaç kredisi almak isteyen kişiler çalışan mı olmalıdır? ya da Çalışmayan kişiler ihtiyaç kredisi alabilir mi? sorularını cevaplayacağız.

Önerilen Bağlantı: E-Devlet Kosgeb Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi almak istiyorsunuz ama çalışmıyorsanız maalesef bu krediden faydalanamazsınız, eğer elinizde maaş bordronuz var ise veya sigortanız yatmıyor ise ihtiyaç kredisi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer aile fertlerinizden bir kişinin kredi kartına ek bir kart oluşturarak siz kullanmış iseniz KKB kaydı olmuştur. Ek kredi kartına sahipsiniz ve borçlarınız ana karttan ödenmiş ise KKB Puanı yüksek çıkacaktır, bu puan yüksek çıktığı taktirde bankalar bunu dikkate alarak ihtiyaç kredisi başvurusunu tekrardan gözden geçirecektir. Bu sayede çalışmayan kişilerde ihtiyaç kredisi alabilirler. KKB puanı yüksek kişiler hazır limitli ihtiyaç kredisine sahip olabiliyorlar.

İhtiyaç Kredisi Teminatı Vermek

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler bunun için teminat talebinde bulunmaları gerekmemektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise veya gelirinizin az olması ya da kredi boçlarınızın fazla olması durumunda bankalar sizden et teminat isteğinde bulunabilir.

Bu durumlarda istenen ihtiyaç kredisi teminatları nelerdir?

  • Kefillik belgesi
  • Nakit blokajı
  • Taşınabilir mal rehni
  • Taşınamaz mal rehni

İhtiyaç Kredisi Vergisi Nedir?

İhtiyaç kredisi çeken kişilerde vergi ödemektedirler. KKDF ile birlikte %5 BSMV ödemesi yapılmalıdır. Burada yer alan ihtiyaç kredisi vergileri çekecek olduğunuz kredinin ödeme bölümünde görülebilmektedir.

İhtiyaç kredisini kimler çekebilir sorusunun cevabını da sizlere bu şekilde vermiş olalım, aklınıza takılan soru işaretleri var ise ihtiyaç kredisi nasıl çekilir gibi detayları da sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

1 thought on “İhtiyaç Kredisini Kimler Çekebilir?”
  1. İhtiyaç kredisini kimler alabilir? ev kadını alabilir mi? bu soruların cevaplarını aldığım bir yazı. Teşekkür ederim. Bende ev hanımıyım ve ihtiyaç kredisini nasıl alabilirim? araştırıyordum bu makalede okudum. Teşekkür ederim şimdi İhtiyaç Kredisi Veren Bankaları araştıracağım.

Leave a Comment