Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2023

Bireylerin hayatları boyunca bazı dönemlerde yüklü miktarda nakit paraya ihtiyaç duydukları bilinmektedir. Gelir belgesiz kredi veren bankalar çalışmayan kişiler için bu durumda yardımcı olmakla birlikte bu banka kurumları üzerinden kredi alımını yapabilmek için bazı şartları karşılıyor olmak gerekir. Ortalama maaş ile yaşamını sürdürmeye çalışan bir kişi için gelir belgesi olmadan kredi çekmek belirli bir limit üzerinden mümkün olmaktadır.

Bankalardan Kredi Alım Şartları Nelerdir?

Türkiye’de devlete bağlı ve özel kuruluşlu olmak üzere iki farklı banka çeşidi bulunur. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank devlete bağlı olan banka kurumları arasında yer alırken diğer kuruluşlar özel bir şahıs adına kurulmuştur.

İncelenmesi Gereken Bağlantı: Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında bu iki tür kuruma da rastlayabilmek mümkün olur. Bankaların kredi verme şartları kurumların kriterlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte konut, araç ya da ihtiyaç kredisi alınabilmektedir.

Kredi Notu Nedir?

BTTK tarafından belirlenen ve bir kişinin her hangi bir banka kurumundan kredi alması için gerekli olan etmenlerden bir tanesi olarak bilinen kredi notu kişinin ödemelerini gününde ve aksatmadan yapması halinde yüksek olur.

Gelir Belgesiz Kredi Çekme

Kredi notu için gerekli olan belgeler arasında daha önce kredisi çekilmiş, ödenmekte olan ya da ödemesi bitmiş olan bir kredinin portföyü ile kredi kartı ekstrelerinin portföyleri yer alır. Banka kurumları kredi notuna göre kişiye kredi çıkarımı yapmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Gelir belgesine ihtiyaç duymadan kredi çekilebilecek olan banka kuruluşları arasında TEB, Enpara, Denizbank, ING Bank, Nkolaykredi gibi kuruluşlar yer alır. TEB içerisinde 30.000 TL değerine kadar, ING Bank içerisinde 50.000 TL değerine kadar, Denizbank içerisinde 55.000 TL değerine kadar, Enpara içerisinde 30.000 TL değerine kadar, Nkolaykredi içerisinde 30.000 TL değerine kadar gelir belgesiz kredi alımı yapmak mümkün olur.

Bankaların müşteri hizmetleri aranarak gelir belgesiz kredi için gerekli olan şartlar öğrenilebilmektedir. Genel anlamda bu şartlar arasında araba ya da ev gibi malların üzerinde uygulanacak olan ipotekli kredi çekim durumu söz konusu olur.

Yorum yapın