Evlilik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Evlilik kredisi, evlenme arzusu bulunan ancak herhangi bir biçimde maddi durumu bulunmaya gençlere sağlanan, finansal bir destektir. Günümüzde kendini kanıtlamış ve büyük olan pek çok banka, bu gibi hizmetleri halka sunmaktadır. Avantajlı bir biçimde alacağınız geri ödeme, taksit tutarı ve vadeyle, düğün masraflarının tümünü karşılayabilirsiniz. Alınan bu kredi ile, ekstra masraflar da karşılanabilir. Peki, evlilik kredisi veren bankalar nelerdir? Hangi belgeleri talep ederler?

Evlilik Kredisi Nedir?

Bankalar tarafından evlenmek isteyen çiftlere sağlanan evlilik kredisinin, diğer kredilerle karşılaştırıldığında çok daha uygun faiz oranlarının olduğu bilinmektedir. Daha uygun ödeme planları aktiftir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2023

Birkaç sene önce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı; evlenmeyi isteyen çiftlere tümüyle devletin desteği olan evlilik kredisi verileceğini bildirmişti. Net ve resmi bir bilgi gelmemişti. Devlet desteği olan bu kredinin genel şartları da şu şekildeydi:

  • Evlilik kredisi talep etmek isteyen gençler, 18 ile 24 yaş aralığında olmalı
  • Evlenmeyi isteyen gençlerin üniversite mezunu olmaları durumunda bu yaş sınırının 26 ya çıkarılması
  • Verilen kredi ödemelerinin 1 yıl ertelenmesi ve çiftlerin çocuk yapmış olmaları durumunda 1 yıl ek öteleme imkânı

İncelenebilir İçerik: Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2023

Verilen bilgiler bu yöndeydi ancak konuya ilişkin herhangi bir net bilgi gelmedi. Ancak bankaların verdiği evlilik kredisinde, bir yaş sınırı şartı bulunmuyor. İstisna olan bazı bankalar, yaş sınırı şartını bulundurabiliyor.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2023

Ülkemizin önde gelen bankalarının evlilik kredisi vermesi, oldukça avantajlıdır. Herhangi bir banka; düğün kredisi ya da evlilik kredisi adı altında kredi imkânı sağlamasa da, ihtiyaç kredisi sağlayarak faiz oranlarını avantajlı bir biçimde aktif ediyor. Ülkemizde evlilik kredisi veren bankalar;

Yapı Kredi, Qnb Finansbank, Odeabank, Kuveyttürk, INGBank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, TEB, Finansbank ve Halkbank uygun faiz oranlarıyla çiftlere kredi imkânı sunmaktadır.

Evlilik Kredisi İçin Uygun Şartlar Ve Gereken Belgeler Nelerdir?

Evlilik kredisi başvurusu için gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bunlar:

  • Nüfus cüzdanı
  • Maaş bordrosu, gelir belgesi ya da iş yerinden alınan onaylı maaş belgesi
  • İşletme sahipleri ya da serbest meslek çalışanlarının son yıla ait olan onaylı bilanço ve vergi levhası, noter imzalı imza sirküleri, gelir tabloları, Ticaret Sicil gazetesi onayı, (kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren )

Başvuru için bankaya giderken bu belgeleri götürmeniz gerekmektedir. Başvuruyu tek bir kişi de yapabilir.

Leave a Comment