En Yüksek Faiz Veren Bankalar

Bir banka kurumunda vadeli mevzuat hesabı açıldığı takdirde bankaya para yatırımı yapılarak bankanın sunmakta olduğu faiz oranlarından yararlanabilmek mümkün olur. En yüksek faiz veren banka? Banka faiz oranları karşılaştırma işlemi ile birlikte Türkiye’de hizmet vermekte olan tüm banka kuruluşlarının vadeli mevduat hesabı üzerinden vermiş olduğu faiz oranlarını karşılaştırması yapılabilmektedir. En yüksek oranı veren bankaya yatırım işlemi yapılabilir.

İçindekiler

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisidir?
Vadeli Mevduat Nedir? Hesaplaması Nasıl Yapılır?
Mevduat Getirisi Oranları Nelerdir?

En Yüksek Faiz Veren Banka Hangisidir?

En yüksek faiz veren banka? Banka faiz oranları karşılaştırma işlemi üzerinden bakıldığı zaman en yüksek faiz getirisi veren banka kurumu %25.20’lik oran ile Akbank’dır. Bu banka kurumunu %24.00’lık faiz oranı ile Enpara vadeli mevduat hesabı izlerken, %23.00’lık faiz oranları ile CepteTeb ve Akbank da yüksek faiz veren banka kurumları arasında yer almaktadır. Bu banka kuruluşlarının vadeli mevduat hesaplarında şartlar ve koşullar değişkenlik göstermekle birlikte açılacak olan hesabın vade süresine göre de alımı yapılacak tutar değişmektedir. Minimum 32 gün olmak kaydı ile banka kurumlarına para yatırımı yapmak ve faiz üzerinden kazanç sağlamak mümkün olur.

Vadeli Mevduat Nedir? Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Vadeli mevduat hesabı bir banka kurumuna kişinin kendi adına açmış olduğu hesaba para yatırmasından sonra faiz oranı üzerinden değer kazanması anlamına gelir. Banka kuruluşu tarafından vadeli mevduat hesabının hesaplaması anapara x faiz oranı x vade (gün) / 36500 şeklinde yapılmaktadır. Örnek verilmesi gerekirse 10 bin TL değerindeki bir para %15.09 faiz oranı üzerinden 30 günlüğüne mevduat hesabına yatırılır ise banka 105.42 TL değerinde bireye geri ödeme yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Mevduat Getirisi Oranları Nelerdir?

TL, Euro, Dolar ve Altın Katılım üzerinden üç farklı şekilde açılabilecek olan vadeli mevduat hesabının getirisi bu değerlere göre değişkenlik göstermektedir. 6 aya kadar, 6 ay ve 1 yıl arası ve 1 yılı geçik olmak kaydı ile üç farklı vade süresi üzerinden de değişkenlik gösteren mevduat getirisi oranları %10 ila %18 arasında değişmektedir. Banka kurumları içerisinde de bu oranlar farklılık gösterir.

Leave a Comment