En Uygun Taşıt Kredisi Veren 2023 Bankaları Hangisi?

Taşıt kredilerinde uygulanan faiz oranları devlet tarafından kontrol altında tutulduğu için, bankalar arasında büyük bir faiz oranı gözlenmez. Bireysel ihtiyaç kredisi gibi ürünlerde faiz oranları bankadan bankaya göre fark etse de, taşıt kredisinde bu duruma rastlanmaz. Ancak bankaların uyguladığı diğer kredi seçenekleri bakımından farklar oluşabilir.

2023 En uygun taşıt kredisi veren bankalar hakkında kısa bir inceleme yaptıktan sonra başvurunuzu buna göre yapabilirsiniz. Özellikle dosya masrafı gibi detaylara dikkat ederek başvuruyu buna göre düzenlemek gerekiyor.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları Kaçtır?

Taşıt kredilerinde uygulanan faiz oranları, vade sayısı ve kredinin toplam tutarına göre değişkenlik arz eder. Çekeceğiniz kredilerde uygulanan faizler %2,44 seviyelerinden başlar. Vade sayısının değişmesine bağlı olarak da %3 seviyelerine kadar çıkabiliyor. Taşıt kredilerinde uygulanan vade sayıları da yine belirli bir sınırda tutuluyor.

2023 Taşıt Kredileri

Alacağınız krediler için maksimum 48 ay vade seçeneği uygulanabiliyor. Bu vade sayısının üzerine çıkabilmeniz herhangi bir şekilde mümkün olmayacaktır.

Önerilen Makale: İkinci El Araç (Taşıt) Kredisi 2023 Nasıl Alınır?

Ayrıca vade seçeneği minimum 3 ay olacak şekilde düzenlenebilir. En uygun taşıt kredisi veren bankalar sizlere vade seçeneği, kredinin toplam tutarı ve dosya masrafı gibi önemli konularda daha pozitif seçenekler sunacaktır.

İkinci El Araca Taşıt Kredisi Alınır mı?

Taşıt kredilerinde yeni geliştirilen seçenekler kapsamında artık ikinci el araçlara da kredi alınabiliyor. Ancak satın almak istediğiniz araçta bir yaş sınırı olacaktır.

8 yaşından büyük olan araçlar için bankalardan kredi çekebilmek mümkün değildir.

Taşıt Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

Taşıt kredisi başvurularını yapmak isteyen kişilerin şubelere giderek belirli evrakları teslim etmesi gerekiyor. Şubelerde kişilerden öncelikle nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve kredi başvuru formu evraklarını beyan etmeleri istenir. Ayrıca satın almak istediğiniz araç sıfır ise, banka tarafından proforma fatura sizlerden istenir. İkinci el araçlarda ise taşıtlara ait ruhsatın fotokopisi yeterli olacaktır. Bu evraklarla birlikte söz konusu araca kredi bitene kadar ipotek konulur. Tüm belgeler eksiksiz şekilde teslim edildikten sonra bankalar gerekli incelemeyi yapar ve ortalama 2 gün içerisinde kredinin yanıtı sizlere gelir.

Yorum yapın