En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası 2023

Bir aracın trafiğe çıkabilmesi için, kanunlarla belirlenen şartlarda her aracın zorunlu trafik sigortası yaptırması zorunludur. Zorunlu trafik sigortası olmadığı tespit edilen araçlar anında trafikten men edilmektedir. Zorunlu olmasının amacı, trafikte bir kazaya karşılaşıldığında, karşı tarafın masraflarının belirli oranda sigorta şirketi tarafından karşılanmasıdır

en ucuz trafik sigortası nedir

Yani bir trafik kazasında, kazaya neden olan ve kusurlu bulunan aracın zorunlu trafik sigortası sizin aracınızın masraflarını karşılar. Bu nedenle en ucuz zorunlu trafik sigortası araştırması yaparak aracınızı mutlaka sigorta yaptırın. Sigorta firmaları sizlere en ucuz zorunlu trafik sigortası teklifleri vereceklerdir. Zorunlu trafik sigortası ne kadar 2023 yılı fiyatları nelerdir sorularının cevapları.

Sigorta Şirketleri Arasında Fiyat Farkı Oluyor Mu?

Her araç için zorunlu olan trafik sigortalarında tüm şirketlerde teminatlar aynıdır. Fakat şirketlerin prim tutarlarına göre fiyat farklılıkları oluşmaktadır. Yapılan kanuni düzenlemeler ile sigorta şirketlerine, zorunlu trafik sigortası poliçelerinin primlerini belirleme hakkı kendilerine verilmiştir.

Önerilen Makale: Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023

Bu durum her şirketin farklı fiyatlarda teklifler hazırlamasına neden olmuştur. Kendiniz, en ucuz zorunlu trafik sigortası yaptırabilmek için birden fazla şirketten fiyat teklifi almalısınız.

Sigorta Fiyatları Düşer Mi?

Zorunlu trafik sigortalarının düşeceğine dair basında sürekli haberler yapılmaktadır. Ancak ülke ekonomik durumuna göre yapılan düzenlemeler sonucunda ciddi bir düşüş beklemek yersiz olacaktır. Her model araç ve sahibi olan kişiye göre sigorta fiyatları farklı oranlarda çıkmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile sigorta fiyatlarında taban ve tavan fiyat aralıkları belirlenmiştir. Zorunlu trafik sigorta günü geçen araçları için gecikme zammı uygulanarak yeni poliçe hazırlanmaktadır.

Ucuz Trafik Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Bulunduğunuz yerleşim yerindeki tüm sigorta şirketlerini gezerek aracınızın tescil bilgilerine göre yıllık sigorta poliçe fiyatlarını ayrı ayrı alarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı durumu birçok bankanın trafik sigorta fiyatlarını alarak listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca online olarak hizmet veren bazı internet sitelerine aracınızın marka ve modelini, plakasını bildiriyorsunuz ve o site tüm sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırarak size en düşük fiyat veren sigorta şirketini bildirmektedir. Kabul etmeniz dahilinde aracınızın zorunlu trafik sigortası poliçesini en ucuz fiyattan düzenleyerek size göndermektedir. Bu siteler sigorta şirketleri ile prim usulü çalışmaktadır.

Ucuz trafik sigortası hakkında bilgilerinizi bizlerle aşağıda bulunan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın