60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredilerinde yasal olarak belirlenen vade sayısı 36 ay şeklinde düzenlenmiştir. Ancak belirli şartlar yerine getirildiği taktirde bazı bankalar üzerinden bu vade sayısını 60 aya kadar çekebilmek mümkün oluyor. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar özellikle sıkça kredi kullanan ve kredi sicili iyi durumda olan müşterilerine bu kolaylığı yapacaktır. Bankanızdan sık sık kredi başvurusu yapıyor ve ödemelerini düzenli şekilde yapıyorsanız, vade sayısını 60 aya kadar çıkartabilmeniz mümkün olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurularını şubelerden yapabileceğiniz gibi internet üzerinden ya da cep bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz. İnternet ve cep bankacılığı üzerinden başvuru yapabilmek için öncelikle söz konusu bankanın bir müşterisi olmanız gerekiyor.

Önerilen Makale: Arsa Kredisi Veren Bankalar

İlgili bankadan bir hesabınız bulunuyorsa internetten ön başvuruyu yapabilir ve kesin onayı cep telefonu aracılığıyla verebilirsiniz. Sonrasında kredinin toplam tutarını teslim almak için şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar ise bu işlem için sizleri şubeye davet edecektir. Zira internet üzerinden başvuru yaptığınız zaman maksimum vade sayısının 36 ay şeklinde olduğunu görebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Gerekli Belgeler

İhtiyaç kredisi başvurularını şubelerden yapan kişilerden bazı evraklar talep edilecektir. Öncelikle başvuruya giderken yanınızda nüfus cüzdanı mutlaka bulunmalıdır. Ardından şubeden kredi başvuru formunu alarak eksiksiz olarak doldurmanız istenir. Başvuruda en önemli belge ise, şahsi gelir belgesi olacaktır. Bankanız çalışma durumunuza göre sizlerden bir maaş bordrosu göstermenizi ister. Gelir durumunuzun yeterlilik oranına göre kredi başvurusu sonuçlanır. Emekli olan kişiler bu aşamada bankaya emeklilik belgesini ya da emekli maaşının yattığı banka hesap cüzdanını gösterebilir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredilerinde uygulanan faiz oranları, vade sayısına ve kredinin toplam tutarına göre değişkenlik arz eder. Genel olarak çekeceğiniz kredilerdeki faiz oranları %2,5 seviyelerinden başlar ve toplam tutara göre %3’ün üzerine çıkabilir. İhtiyaç kredilerini kullanırken vade sayısı arttıkça kredinin faiz oranının ve toplam ödenecek tutarın da artış göstereceğini hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.

Leave a Comment