18 Yaşını Doldurmadan Kredi Alınır Mı?

Birçok kişi çeşitli ihtiyaçlar doğrultusun da çeşitli krediler çekmektedir. Bu sebepten dolayı günümüzde birçok kredi çeşidi bulunmaktadır. Bankaların vermiş olduğu bu kredilerden faydalanmak isteyen kişilerin en sık sorduğu soru ise 18 yaşını doldurmadan kredi alma işlemi yapa bilir miyiz sorusunu sormaktadır.

Ülkemizde yasal olgunluk yaşı olan 18 yaşını doldurmadan bankalardan kredi çekme talebinde bulunamazsınız. Hatta yeni gelen düzenleme ile birlikte bankalardan kredi çeke bilmek için en az 20 yaşını doldurmak gerekmektedir. Ancak 18 yaşını doldurduk tan sonra ve gerekli kriterleri taşımanız durumunda bazı bankalar para yatırmanız için banka kartı vermektedir. Bunun dışında 18 yaşını doldurmuş kişilere kredi veren bankalar ise bulunmamaktadır.

Günümüzde Hangi Alanda Kredi Verilmektedir?

Günümüzde birçok kişi çeşitli ihtiyaçları doğrultusun da kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bankalar ise birçok alanda kredi vermektedirler. Bankaların vermiş olduğu kredilerden faydalanmak için çekmek istediğiniz kredi türünün kriterlerini bulundurmanız gerekmektedir.

Kredi çekmek için sınır nedir

İhtiyaç alanına göre verilen krediler ise şunlardır: İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi ve evlilik kredisi verilmektedir.

Kredi Çekmenin Alt yaş Sınırı Olduğu Gibi Üst Yaş Sınırı da Bulunmakta mı?

Bütün bankaların vermiş oldukları krediler için alt yaş sınırı bulunduğu gibi üst yaş sınırı da bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı kredi veren bankalar kredi vermek için belirledikleri üst yaş sınırı ise 65 yaşıdır.

Önerilen Bağlantı: Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verme işlemlerine üst yaş sınırının koymasındaki amaç 65 yaşını geçmiş kişilerin ölüm riski fazla olduğundan dolay bankalar 65 yaşı üstü kişilere kredi vermemektedir.

18 Yaşı Ve 18 Yaşı Üstüne Kredi Kartı Veren Bankalar

18 yaşını doldurmadan kredi alma mümkün olmadığından dolayı 18 yaşını doldurmuş ya da 18 yaşını geçmiş kişilere gerekli kriterleri karşılamaları durumun da bazı bankalar kredi kartı vermektedir. 18 yaşını dolduran kişilere kredi kartı veren bankalar ise şunlardır: İş bankası ilk imza kredi kartı, Vakıfbank junior kredi kartı, Akbank Exi26 kredi kartı vermektedir. 18 yaşını dolduran herkes bu kredi kartlarını alabilme imkânı bulunmaktadır.

Leave a Comment