ATM’den Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunu genellikle internet bankacılığından ödemek kolay bir akıştır. Ancak çoğu insan, ATM’lerden kredi kartı borcu ödemeyi alışkanlık haline getirmiş durumda. Elbette bunun nedeni ATM’lerin daha çok güven verdiğini düşünmeleri.

Kart borcu ödeme 2023

ATM’den kredi kartı borcu ödeme işleminin en basit yöntemi kredi kartını kullanmaktır. Yani kredi kartı ATM’ye takılır ve borç ödeme menüsüne gelinir. Buradan ödenmek istenen tutar yazılır, devam edilir. ATM’den kredi kartı borcu ödeme işlemi yalnızca kart ile değil, kartsız olarak da yapılır. İşte detaylar.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Kartsız Nasıl Yapılır?

ATM cihazlarından pek çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan biri de kredi kartı borcunu ödemek. Her bankanın bir kredi kartı bulunuyor ve bu kartı ödemek için yine o bankanın ATM’sini kullanmak gerekiyor.

İncelenebilir İçerik: Kredi Kartı Borcu İnternetten Nasıl Ödenir?

Eğer ATM’den kredi kartı borcunu kredi kartınız olmadan ödemek isterseniz, banka kartınızı kullanmanız ya da kartsız işlem yapmanız gerekiyor. Kendi menünüze girdikten sonra kart ödeme seçeneğine gelip, adınıza kayıtlı olan kredi kartınıza ödeme yapabilirsiniz.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Kartla Nasıl Yapılır?

Eğer ATM’den kredi kartı borcunu ödemek istiyor ve bunu yaparken de kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız işlem daha basit bir hal alacaktır. Çünkü kredi kartınızı taktığınızda borç ödeme menüsünü emen görebilirsiniz. Burada size ne kadar ödeme yapacağınız sorulacaktır.

Asgarisini, tamamını ya da yatırılan tutar kadarını seçeneklerinden birini işaretledikten sonra devam tuşuna basabilir ve ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Başka Bir Bankanın ATM’sinden Kredi Kartını Ödeyebilir Miyim?

A bankasına ait bir kredi kartını B bankasından ödemek için, B bankasının ortak nokta ATM’si olması şarttır. Bunun yanında başka bir bankasın ATM cihazı kullanılarak kredi kartı ödenecek ise muhakkak kartlı işlem yapılması zorunludur. Aksi halde menüleri görmek imkânsız olacaktır. Kredi kartı ATM’ye takıldığında zaten çok kısıtlı birkaç menü görülebilir. Bunların arasında limit sorgulama, borç ödeme ya da para çekme bulunur. Borç ödeme menüsü kullanılarak Kredi kartına günlük belirlenen limit kadar bir ödeme, ortak nokta ATM’lerinden yapılabilir.

Leave a Comment